Jdi na obsah Jdi na menu
 


obličejové masky

 

Obličejové masky pro mastnou pleť

 

S příchodem teplých měsíců je na čase pozměnit péči o pleť a přizpůsobit ji ročnímu období. Nabízíme vám zde několik receptů pro mastnou pleť, díky nimž se vám eliminuje z pórů pleti přebytek kožního mazu. Oživte vaši pokožku pomocí nejúčinnějších zelených složek doporučovaných kosmetičkami.

Speciálním ošetřením pórů zamezíte množství kožních problémů. Používání podobných přírodních olejů, jaké obsahuje pokožka, je nejlepší prostředek k odstranění nečistot a dalších látek nejen z povrchu pleti, ale umožňuje proniknout i do hloubky. Nováčci v této přírodní péči o pleť se pro ni určitě brzy nadchnou a najdou pozitivní výsledky na své pleti. Ti, kteří se již domácí přírodní péčí o pleť zabývají, určitě ocení další recepty.

Pokud zápasíte s mastnou pletí, měli byste vědět, že je důležité držet vaši pleť dále od prachu a chemikálií. Použitím vhodných složek a vitamínů ve shodě s pletí poskytnou pleti nezbytnou ochranu proti akné, a to zdarma! Níže najdete některé recepty, které byste měli určitě vyzkoušet. Budete se po nich nejen skvěle cítit, ale i vypadat!

Pomeranč a grapefruit

Tyto složky seženete snadno v obchodě nebo na trhu. Čerstvé ovoce oloupejte. Pomeranč i grapefruit dejte do středně velké misky a rozmačkejte je. Potom přidejte 2 lžíce medu. Spolu s medem se utvoří jakási pasta, která vám usnadní následnou aplikaci. Nyní naneste směs na obličej. Masku nechte působit 20-30 minut a poté obličej opláchněte.

Melounová maska

Toto lahodné ovoce je také požíváno jako uklidňující pro mastnou pleť. Vše, co musíte udělat, je rozkrájet meloun na kousky a ty pak rozmačkat v misce. Poté opět přidejte 2 lžičky medu, aby se směs spojila a usnadnila se aplikace. Pleť očistěte od veškerých nečistot a opatrně naneste masku. Nenanášejte masku do těsné blízkosti očí. Po 30-ti minutách masku smyjte vlažnou vodou. Uvidíte, že melounová maska udělá s vaší pletí zázraky!

Sýrová maska

Mléčné výrobky se používají jako přísady do různých obličejových masek, mají totiž přirozenou adstringentní kvalitu. Zde vám předkládáme recept se sýrem. Co k tomu budete potřebovat? Nejprve smíchejte 1 lžíci tvarohu a 1 lžíci medu. Navíc můžete přidat i 1 lžíci rozmačkaných jahod a 2 lžíce mléka. Naneste masku na obličej a nechte ji působit alespoň 10 minut. Poté opláchněte vlažnou vodou.

Mrkev s medem

Vitamín C je jednou ze složek, které pokožka potřebuje, aby zůstala zdravá a bez pupínků. Mrkev a med poskytnou kožním buňkám potřebné aminokyseliny a minerály. Nejprve dejte vařit 2-3 mrkve a rozstrouhejte je do středně velké misky. Pro pevnější strukturu přidejte 2 lžíce medu. Naneste na obličej a nechte působit nejméně 10 minut. Nespěchejte, aby se složky stačily vstřebat do pleti a poté se omyjte vlažnou vodou.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Fotoalbum


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 27685
Měsíc: 250
Den: 7