Jdi na obsah Jdi na menu
 


obnovení pružnosti pokožky


Obnovení pružnosti pokožky


Obnovení pružnosti pokožky
 
 

Je mnoho způsobů, jak pokožce navrátit její elasticitu, ale nejúčinnější je snažit se toho dosáhnout přirozenou cestou. Pravděpodobně jste už slyšeli o lokálních krémech, které vám mohou pomoci obnovit pružnost vaší pokožky, u některých z nich to funguje, u jiných však ne.

V tomto článku se snažíme odhalit pravdu, tedy u kterých krémů to funguje a u kterých tomu tak není.

Mýtus

Pleťová mléka a krémy, u kterých je obvykle napsáno „obsahují elastin“, jsou ty, které nefungují. Výrobci tvrdí, že protein elastin je v produktech obsažen, takže když je krém nebo mléko aplikováno na kůži, protein je tím v pokožce obnovován.

Ale může být elastin do kůže absorbován?

Vědecký výzkum ukázal, že molekuly elastinu jsou příliš velké na to, aby mohly být vstřebány póry v pokožce. Proto, i když výrobek určený pro péči o pleť, který elastin obsahuje, používáte, je tak logicky nemožné, aby protein „přešel“ do vašeho těla.

Proto k obnovení elastinu po užití pleťového mléka nebo krému, které obsahují tento protein, nedojde.

Dalším důvodem, proč není tato metoda účinná, je to, že elastin používaný v kosmetickém průmyslu je obvykle synteticky vyráběn. I kdyby byl do pokožky vstřebán, neměl by stejný účinek jako přírodní typ proteinu, který je přirozeně produkován v lidském těle.

Pravda

Pravdou je, že požadované výsledky vám přinese jen čistý elastin. Umělý elastin má totiž, narozdíl od přírodního typu tohoto proteinu, naprosto odlišnou molekulární strukturu. Proto není možné, aby byly účinky přírodního elastinu zvýšeny smícháním s umělým.

Takže vy vlastně potřebujete zvýšit účinky přírodního elastinu. Nejlepším způsobem, jak toho docílit je užívání přípravků na péči o pleť, které obsahují elastinové podpůrné složky.

To jsou typy krémů, které potřebujete. Elastinové podpůrné složky jsou obvykle přírodní látky, které stimulují tělo k vytvoření většího množství bílkovin.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Fotoalbum


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 27685
Měsíc: 250
Den: 7